Maria Belka

Blog.  —  Inst.

Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham.

Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych. Od ponad 5 lat związana ze społecznością startupową i stale poszerzająca swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami i planowaniu strategicznym.

W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Kurator Global Shapers Warsaw Hub w latach 2013/14 i 2017/18 (inicjatywy World Economic Forum), doktorantka z dziedziny Ekonomii i Zarządania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiadając oficjalne certyfikaty językowe biegle posługuje się językiem angielskim (CPE-C2), francuskim (C2) i hiszpańskim (DELE – C1) oraz posiada zaawansowane certyfikaty w języku rosyjskim (TRKI-B2) i włoskim (CELI-C1).

CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Była członkini stowarzyszeń wspierających lokalne społeczności i inicjatyw dla młodych ludzi:
Amnesty International, Enactus, STAR i VENA. Mentorka w Girls Go Start-up Academy oraz na Uniwersytecie Potężnych Dzików, a także ambasadorka projektu Citrus Saturday zainicjowanego przez University College London. Była delegatka na Model United Nations organizowane na Uniwersytecie im. Harvarda.

Prywatnie captain wild child, biegaczka maratonów, pesketarianka, zaangażowana społecznie podróżniczka i miłośniczka książek. Od czasu do czasu blogerka (www.hellomarianna.com). Jej celem jest stworzenie czegoś niezwykłego i jak Benjamin Graham ma nadzieję, że każdego dnia zrobi „coś głupiego, coś kreatywnego i coś hojnego”.

Newsletter

...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!