Jak sprzedawać w internecie?

BitEvil S.A.

Pytanie o to jak sprzedawać w internecie zadają sobie tysiące ludzi, którzy chcą otworzyć lub już posiadają własny e-biznes. Sprzedaż w internecie z jednej strony wydaje się bardzo prosta, a z drugiej jest bardzo wymagająca. Niestety pomimo faktu, że internet staje się coraz popularniejszą platformą zakupową, wcale nie jest łatwo znaleźć nabywców dla swojego towaru. Dziś kilka słów o tym jak mądrze i skutecznie sprzedawać.

 

Reklama

Nie ma się co oszukiwać – w e-biznesie konieczna jest dobra reklama. Klient nie kupi produktów w sklepie, o którym nic nie wie. Dlatego zaczynając swoją przygodę ze sprzedażą w internecie należy przygotować się na inwestowanie w reklamę. Wprawdzie można się promować za grosze a nawet zupełnie za darmo, jednak tego typu działania wymagają czasu, a początkujący sprzedawca nie ma go zbyt wiele – przecież musi zarabiać. Dlatego o swoim sklepie należy informować świat za pomocą płatnych reklam. Można skorzystać z kampanii oferowanych przez Google, Facebook czy porównywarki cen. Jeśli firma ma w planach sprzedaż za pośrednictwem platform aukcyjnych może zainwestować w promocję swojej marki także w tym kanale dystrybucji. Płatna reklama jest skuteczna i pomaga złapać wiatr w żagle. Doskonale sprawdza się na pierwszym etapie działalności. Z biegiem czasu, kiedy marka staje się rozpoznawalna, można ograniczyć lub zrezygnować z reklamy płatnej i zainwestować w inne formy promocji np. prowadzenie bloga specjalistycznego, prowadzenie swojego profilu w mediach społecznościowych itd. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, by w internecie mówiono o marce i sklepie. Dzięki temu z czasem do sklepu będzie zaglądało coraz więcej klientów.

 

Promocje, wyprzedaże, rabaty – jak sprzedawać w internecie?

Nic tak nie przyciąga klientów jak atrakcyjne ceny i warunki zakupów. Prowadząc własny sklep można samodzielnie ustalać ceny towarów, ogłaszać wyprzedaże i promocje lub określać warunki  rabatów. Dzięki tej swobodzie działań sprzedawca może próbować zachęcić klientów do zakupu za pomocą atrakcyjnych cen. Ogłaszając akcje promocyjne ma szanse na zwiększenie zainteresowania swoim sklepem.

jak sprzedawac w internecie

Marka blisko klienta

Dziś, kiedy świat stał się Globalną Wioską bardzo ważne są relacje nawiązywane nie tylko między ludźmi, ale także między markami a klientami. Dzięki pozytywnym relacjom sprzedawca może sporo zyskać. Jest wiele sposobów na pozyskanie sympatii klientów. Przede wszystkim należy sprawić, żeby będą zadowoleni ze świadczonych usług. Jeśli zawsze i szybko będą otrzymywali odpowiedzi na swoje zapytania, wszelkie skargi i reklamacje będą przyjmowane i rozpatrywane zgodnie z oczekiwaniami klientów, towar dostarczany do domu będzie zgodny z opisem itd. klienci bardzo szybko nabiorą zaufania do marki. To z kolei sprawi, że będą często i chętnie wracali do sklepu, aby robić w nim zakupy.

 

Nie ma jak prezenty

Klienci lubią obniżki i rabaty, ale bardzo sobie cenią także wszelkiego rodzaju gratisy i upominki. Niektóre sklepy internetowe znane są z tego, że do każdego zakupu dodają upominek. Taki drobiazg podbija serce klienta i sprawia, że chętnie po raz kolejny zajrzy do sklepu, by zrobić zakupy – a przy okazji otrzymać kolejną niespodziankę.

 

W dzisiejszym artykule podaliśmy kilka sposobów na to jak sprzedawać w internecie skuteczniej. Pierwszym krokiem jest zawsze zapoznanie klienta z marką i produktem. Nie jest to łatwe, dlatego warto zainwestować pieniądze w skuteczną reklamę. Z upływem czasu, gdy marka staje się znana można nieco zmniejszyć nakłady na promocję w postaci bannerów czy płatnych tekstów a w zamian postawić na bliższe kontakty z klientami obecnymi oraz przyszłymi. Takie działania są zawsze skuteczne a inwestycja w dobre relacje z klientami przynosi pozytywne efekty.

Newsletter

...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!