Technologiczne rozwiązania e-commerce

BitEvil S.A.

E-commerce to powszechna nazwa handlu internetowego. Obecnie staje się on coraz bardziej popularny zarówno wśród kupujących jak i sprzedawców. Coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie sklepu internetowego jako dodatku do swojej działalności, albo stawia na handel w sieci jako główny środek zarobkowania. Dziś kilka najważniejszych informacji przedstawiających najpopularniejsze technologiczne rozwiązania e-commerce.

Sklep internetowy – oprogramowanie

Dziś stworzenie sklepu internetowego nie jest specjalnie trudne. Laicy mogą skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez firmy hostingowe. Po wykupieniu pakietu hostingu oraz domeny można poprosić o wgranie oprogramowania sklepu i podłączenie go do domeny. Najczęściej taka usługa jest świadczona bezpłatnie.  Po instalacji oprogramowania właściciel musi dostosować sklep do swoich potrzeb. Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych rozwiązań możemy zamówić sklep u programistów. Jest to droga alternatywa, ale ma sporo zalet. Przede wszystkim zatrudniona firma poza stworzeniem szablonu sklepu dopasuje również jego wygląd do indywidualnych potrzeb sprzedawcy. Ponadto można także zlecić wprowadzenie do bazy danych  poszczególnych produktów wraz z opisami i zdjęciami.

Płatności – technologiczne rozwiązania e-commerce

Kolejnym bardzo ważnym elementem w sklepach internetowych jest system płatności. Najprostszą z form płatności jest przelew bankowy. Jeśli taka forma zapłaty będzie naszym zdaniem najlepsza, wystarczy na stronie sklepu zamieścić dane niezbędne do opłacenia faktury. Nieco bardziej nowoczesną metodą płatności są platformy umożliwiające szybkie opłacenie rachunków. Aby móc korzystać z tego typu rozwiązań konieczne jest podpisanie umowy z przedstawicielem platformy płatniczej.  Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego warto wziąć także pod uwagę możliwość uiszczania opłaty u listonosza lub kuriera. Takie rozwiązanie nie jest najbardziej ekonomiczne, jednak zachęca do zakupów najbardziej ostrożnych klientów.

Technologiczne rozwiązania e-commerce

Przesyłka

W przypadku sklepów wysyłkowych ważna jest nie tylko forma płatności, ale także forma dostarczania towaru. Najlepiej jeśli klient może wybrać jedną z kilku opcji. Dziś najczęściej przesyłki wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, Paczkomatów oraz firm kurierskich. Aby móc korzystać z tych rozwiązań właściciel sklepu musi podpisać umowę z przedstawicielami wyżej wymienionych firm. Informacje dotyczące opcji dostawy należy umieścić na stronie sklepu. Jeśli wybieramy dobrej jakości oprogramowanie możemy liczyć na automatyczną konfigurację tego działu.

 

Handel internetowy to bardzo szybko rozwijająca się branża. Aby jednak prowadzić swój sklep trzeba korzystać z różnych rozwiązań technicznych. Niektóre z nich są już gotowe, a inne należy przygotować samodzielnie lub zlecić je firmie zajmującej się wprowadzaniem rozwiązań IT.

Newsletter

...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!